ApartmentsBratislava

Apartmán Blue Church, Bratislava

Kapacita: ubytovanie pre 1 - 4 osoby, Cena: od 59 €

Apartmán City Centre, Bratislava

Kapacita: ubytovanie pre 1 - 3 osoby, Cena: od 55 €

Apartmán Danube, Bratislava

Kapacita: ubytovanie pre 1 - 3 osoby, Cena: od 49 €

Apartmán Garden Terrace, Bratislava

Kapacita: ubytovanie pre 1 - 4 osoby, Cena: od 59 €

Apartmán Garden View, Bratislava

Kapacita: ubytovanie pre 1 - 4 osoby, Cena: od 59 €

Apartmán Grossling I, Bratislava

Kapacita: ubytovanie pre 1 - 3 osoby, Cena: od 55 €

Apartmán Grossling II, Bratislava

Kapacita: ubytovanie pre 1 -4 osoby, Cena: od 59 €

Apartmán Grossling III, Bratislava

Kapacita: ubytovanie pre 1 - 4 osoby, Cena: od 59 €

Apartmán Old Town, Bratislava

Kapacita: ubytovanie pre 1 - 3 osoby, Cena: od 55 €

Apartmán Opera, Bratislava

Kapacita: ubytovanie pre 1 - 4 osoby, Cena: od 59 €

Apartmán Theatre, Bratislava

Kapacita: ubytovanie pre 1 - 4 osoby, Cena: od 59 €

Apartmán Twin City, Bratislava

Kapacita: ubytovanie pre 1 - 5 osôb, Cena: od 59 €
Dlhodobe pobyty
Internet zdarma na každom apartmáne
Apartments in Bratislava for Accommodation, Comfortable and fully equipped
Skype Chat

Lacné ubytovanie praha

Čo robiť v Bratislave - V okolí Bratislavy


Tiež si pozrite: Eventy | Nákupy v Bratislave | Šport | Prehliadky mesta | Relax | V okolí Bratislavy

Viedeň

Ak si chcete odbehnúť na denný výlet do Rakúska, prečo si nezvoliť výlet loďou do Viedne? Existuje niekoľko spoločností a spôsobov dopravy tam, ale my doporučujeme Twin City Liner – pozrite sa na všetky podrobnosti a cestovný poriadok.

Malokarpatská vínna cesta

V súčasnosti je podľa zákonnej klasifikácie na Slovensku 6 vinohradníckych oblastí situovaných pozdĺž jeho južnej hranice - Malokarpatská, Juhoslovenská, Nitrianska, Stredoslovenská, Východoslovenská a Tokajská. Najväčšou z nich je Malokarpatská, kde sa vinohradníctvo dnes viaže na juhovýchodné stráne Malých Karpát, okolie Hlohovca a Skalice a najmenšou a najexkluzívnejšou Tokajská, ktorá úzko súvisí s rovnomennou oblasťou na území Maďarska a obmedzuje sa iba na niekoľko obcí.

Malokarpatská vínna cesta v sebe spája niekoľko fenoménov - víno, krajinu, históriu a gastronómiu oblasti rozloženej medzi Bratislavou a Trnavou ako veľkými centrami juhozápadného Slovenska. Medzi nimi leží tri menšie mestá - Pezinok, Modra a Svätý Jur, ktoré sa pýšia starou tradíciou slobodných kráľovských miest. Tento titul získali v 17. storočí, a to najmä vďaka svojej produkcii kvalitného vína, ktoré chutilo korunovaným a vznešeným hlavám vo Viedni i Bratislave - vtedy hlavnom meste Uhorska. Na Malokarpatskej vínnej ceste sa nepoteší iba milovník vína - rovnakú šancu má aj milovník architektúry, histórie či putovania prírodou - veď cesta medzi vinicami je osviežením pre telo i dušu.

Pozvánka do 80 pivníc v Malokarpatskom regióne - Domáci ale i zahraniční hostia si už zvykli na jesenné Dni otvorených pivníc, tešia sa na nové pivnice a nové vína. Pivnice sa otvoria 26. mája o 10,00, začínajú v Bratislave a končia v Trnave, alebo aj naopak. V 25 obciach regiónu Vás privíta viac ako stovka vinárov. Jarné putovanie bude o to krajšie, že vinári sprístupnia nielen svoje pivnice ale aj pitvory, posedenia pod pergolami a nalievať sa bude aj priamo vo vinici pod sochou Sv. Urbana. Opäť nebudú chýbať gastronomické pochúťky typické pre náš región, ľudová hudba a večerné programy vo vybraných pivniciach.

Populárne husacie hody – na jeseň určite ochutnajte Burčiak a zájdite si do Slovenského Grobu na husacie hody. Hus upečená na slovenský spôsob sa podáva s lokšami a kapustou. Pokiaľ ste väčšia skupina, objednajte sa vopred.

Piešťany

Mesto Piešťany je jedným z najvýznamnejších  centier kultúrneho a spoločenského života na Slovensku. Počas celého roka sa tu konajú podujatia nielen miestneho či regionálneho ale aj celoslovenského a medzinárodného významu . Mesto je známe najmä vďaka kúpelom.

Prvá hodnoverná správa o Piešťanoch, ako kúpeľoch, pochádza až z roku 1549. Základnými prírodnými liečivými zdrojmi piešťanských kúpeľov sú sadrovo-sírna termálna voda s teplotou 67-69C (aplikuje sa formou bazénových a vaňových kúpeľov) a liečivé sírne bahno (aplikuje sa vo forme čiastočných alebo celkových zábalov). Kúpele sú zamerané na liečbu chorôb pohybových ústrojov a nervových chorôb. Patria medzi najvýznamnejšie európske kúpele svojho druhu, známe na celom svete.

Turistami veľmi obľúbená a navštevovaná je aj vodná nádrž Sĺňava.

Balneologické múzeum v Piešťanoch je predovšetkým múzeom špecializovaným na dejiny kúpeľov a kúpeľníctva na území Slovenska.

Ako sa sem dostať
Piešťany sa nachádzajú na severnej trase diaľnice D1, približne 45 minút cesty (80 km). Vlakové a autobusové spojenie je frekventované a cesta trvá približne hodinu.

Všetky informácie pre turistov nájdete na oficialnej stránke mesta Piešťany.

Hrad Devín

Pozrite si informácie o hrade Devín v sekcii TOP 10 pamiatky.

Ako sa dostať na hrad
Autobusmi MHD - z Bratislavy č. 29 cca 30 min. od Nového mosta, č. 28 z miestnej časti Devínska Nová Ves. Značkované pešie trasy vedú cez masív Devínskej kobyly z miestnych častí Dúbravka a Devínska Nová Ves (z Dúbravky asi 2 hod.) Výhľad na sútok riek a Devín z Devínskej kobyly stojí za tú námahu. Je to asi naojobľúbenejšia pešia výletná trasa bratislavčanov.

Bicyklom
Cyklistický prístup je buď popri Dunaji cestou (pomerne frekventovaná, avšak aj pre cyklistov dosť bezpečná), 8 km z okrajovej miestnej časti Karlova Ves alebo popri Morave, buď po ceste alebo cyklistickým chodníkom, 4,5 km z Devínskej Novej Vsi.

Loďou
Prístup je aj po vode, prístavisko pri Dunaji obsluhuje sezónne lodné linky z centra Bratislavy i z rakúskeho Hainburgu. Miestne rekreačné plavby sa uskutočňujú aj na krátkom úseku dolnej Moravy. Brehy Moravy a Dunaja pod hradom bývajú cieľom vodáckych splavov.

Hrad Červený Kameň

Červený po skale, medi a víne

Červený Kameň patrí k niekoľkým hradom na Slovensku, z ktorých sa zachovalo viac než ruiny. Popravde je to vďaka tomu, že je to stavba, ktorá vyrástla na mieste staršieho stredovekého hradu. Pôvodne kráľovský hrad z polovice 13. storočia bol súčasťou pohraničného opevnenia západných hraníc Uhorska. Začiatkom 16. storočia sa stal majetkom rodiny Thurzovcov a od roku 1535 patril Fuggerovcom, ktorí sa radili k najbohatším európskym magnátom a finančníkom. Fuggerovci boli vlastníkmi medných baní okolo Banskej Bystrice a s meďou obchodovali po celej Európe. Tu prichádzame k druhej červenej stope, červenú meď skladovali Fuggerovci na hrade. Koncom 16. storočia prešiel hrad do majetku rodiny Pálffyovcov, ktorí tu sídlili až do roku 1945. Pálffyovci premenili strohú pevnosť na renesančno-barokové sídlo s nádhernou vnútornou výzdobou.

Hrad bol roku 1970 vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Príťažlivá nie je len samotná stavba, ale aj výstavy vnútri hradu, časté podujatia, ktoré majú vždy patinu starých čias, ale aj vínna pivnica, kde narazíte na tretiu červenú stopu: lahodné červené vína z malokarpatských viníc.

Výstavy na hrade sú súčasťou Slovenského národného múzea, sú otvorené každý deň od 09:00 do 17:00. Nachádza sa tu expozícia historických zbraní (historické zbrane od 15. až do 1. pol. 19. storočia), hradná obrazáreň (najmä diela zo 17. a 18. storočia, väčšinou portréty dvorskej šľachty, príslušníkov pállfyovského rodu a Habsburgovcov), hradné pivnice (možná prehliadka podzemných priestorov a obranného systému hradu), expozícia dobového bývania šľachty (od renesancie až po historizmus) a iné atrakcie hradu ako napr. návšteva Sokoliarskeho dvora alebo jazda na koni.

Ako sa dostať na hrad
Z Bratislavy autom je to len 28 kilometrov po ceste číslo 202. Mestá a dediny na trase (Svätý Jur, Pezinok, Modtra) sú súčasťou Malokarpatskej vínnej cesty. Za Modrou sa vám hrad ukáže po ľavej strane. Z hlavnej cesty odbočte 6, 5 kilometra za Modrou smerom na Pílu. Hrad sa týči nad dedinou. Priamo pred vstupom do hradného areálu je platené parkovisko.Domov | Apartmány v Bratislave | Lokalita apartmánov | Cenník apartmánov | Rezervácia apartmánu | Kontakt | Často kladené otázky
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov
Zájazdy | Ubytovanie Toskánsko | Apartmány Praha | Ubytovanie Jasná
2019 © Copyright ApartmentsBratislava. Všetky práva vyhradené. apartmentsbratislava.com a gWebDesign.sk